Ціни на польський дуб піднялися до нового рекордного рівня

У продажах через інтернет-платформу e-drewno, організовану польським управлінням лісового господарства Lasy Panstwowe, ціни на дубовий пиловник у грудні зросли в середньому до 1 713 злотих/м³ (приблизно еквівалентно 365 євро/м³) і таким чином досягли нового піку.

Read more

Фінський експорт до країн Європи скоротився на 26%

У третьому кварталі фінський експорт необроблених та струганих пиломатеріалів хвойних порід до інших європейських країн скоротився на 26% до 764 913 м³ після зниження на 4% як у першому, так і у другому кварталах. У відсотковому відношенні до загального обсягу експорту це зниження склало 15 відсотків – до 40%.

Read more

Імпорт голландських меблів дещо виріс

Після зростання на 25% у першому кварталі імпорт меблів із Нідерландів знову збільшився майже на одну п’яту до 2,036 млрд євро у другому кварталі. Згідно з даними, опублікованими Євростатом, імпорт з німецького ринку, що займає друге місце у статистиці, зріс на 10% порівняно з відповідним періодом попереднього року до 363,2 млн євро.

Read more

Зростання імпорту деревини в Іспанії

У першому кварталі імпорт пиломатеріалів хвойних порід Іспанії (295 374 м3) перевищив показник попереднього року на 19%. Згідно зі статистикою імпорту, опублікованою асоціацією іспанських імпортерів деревини та лісової промисловості (AEIM), Мадрид, обсяг якого становить 264 420 м³, імпорт з інших європейських країн також збільшився на 19%.

Read more

Європа переживає рекордні лісові пожежі

Лісові пожежі у Європі посилюються, Європа переживає безпрецедентну хвилю спеки. Пожежі в деяких частинах Франції, Іспанії та Португалії вже знищили 2022 року більше землі, ніж за весь 2021 рік.

Read more

EOS: подальшого зростання виробництва пиломатеріалів хвойних порід не буде

За прогнозованого обсягу виробництва пиломатеріалів хвойних порід у 2022 році, що становив 89,925 млн м³, порівняно з минулим роком у країнах, охоплених Європейською організацією лісопильної промисловості (EOS), навряд чи відбудуться якісь істотні зміни. Згідно з даними, опублікованими 13 членами та асоційованими країнами у річному звіті EOS за 2021/2022 рр., зростання, досягнуте у попередні роки, схоже, припиниться цього року.

Read more

Нестача деревини на європейському ринку

Після оголошення у квітні про заборону на імпорт деревини з Росії та Білорусі, Естонія, нарешті, відчуваючи нестачу деревини, оголосила на початку червня, що полегшить обмеження щодо вирубування державних лісів. Це збільшить лісозаготівельні площі Естонії майже на 25%.

Read more